Türkçe English

YouTube’dan Müzik Dünyasına Transfer: Ece Mumay

14 yaşında Youtube’daki kanalına koymaya başladığı videolarla milyonlarca kez dinlenen Ece Mumay, nihayet şarkılarını kaydettiği odasından çıktı. Geçen sene yayınlanan 4 single ile profesyonel müzik dünyasına adım atan 19 yaşındaki konservatuarlı genç müzisyenin, tamamı akustik kaydedilen Pasaj Müzik etiketli ilk albümü ‘Odamdan’, müzikseverlerle buluştu.

 

Müzik marketler dışında dijital platformlardan AppleMusic’ten bir hafta boyunca temin edilecek olan albümün yayını ile birlikte 5. single ‘Bir Veda ile Bir Ömür’ de dinleyicinin beğenisine sunuldu. 10 parçalık ‘Odamdan’ albümünde genç şarkıcının kendi yazdığı 8 şarkısı yer aldı.  Düzenlemeleri Caner Karamukluoğlu ve Özgür Aksüyek'in yaptığı albümün hazırlıkları 1,5 yıl sürdü. Mix’i Özgür Aksüyek mastering’i Çağlar Türkmen’e ait olan albümün müzik direktörlüğünü Caner Karamukluoğlu yaptı.

 

 

Ece Mumay, kendi yazdığı şarkıların yanı sıra Zeo Jaweed, Şahin Çelik, Kubilay Çalçalı, Oğuz Han Alkan, Ferhat Arslan gibi isimlerin söz ve bestelerini de  ‘Odamdan’ albümünde seslendirdi.

 

Youtube’daki kanalında milyonların beğenisini kazanan Ece Mumay, 2016’da müzik alanında Türkiye’nin en iyi üç Youtuber’ından biri oldu. Bu başarısından ötürü de geçen yıl Youtube tarafından ödüllendirildi. Bu başarı, televizyon ve müzik piyasasının da ilgisini çekti. Çok sayıda albüm teklifini alan genç yorumcu ve besteci, 1,5 yıl önce Pasaj Müzik ile anlaştı.

 

 

Albümden önce ilk single’ı ‘Belki Bir Gün’ü, ‘Vazgeç Gönül’, ‘Gitmem’ ve ‘Eylül’ yayınlayan genç müzisyen, kısa sürede müzik listelerinde zirveye çıkmayı başardı. Bu yılki Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde de sahne alan Ece Mumay, burada 100 milyonu aşkın tık alan ‘Vazgeç Gönül’ü seslendirdi. Ekşi Sözlük’te bir hayranının ‘yağmur sesli kız’ diye tanımladığı genç müzisyen, çeşitli mekan ve festivallerde konser vermeye devam ediyor.

 

Ece Mumay, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin Geleneksel 7.  Medyatik Ödülleri’nde ‘En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı’ ödülünü alarak 2018 yılının açılışını yaptı.

 

 

 

 
Copyright © 2015 Radyo ŞAHİN Bir ŞAHİN MEDYA GRUBU Kuruluşudur.
Tüm Hakları Saklıdır.